Zmazanie rootu (SGS3) bez straty údajov !

V tomto návode si ukážeme, ako zmazať root zo zaradenia Samsung Galaxy SIII bez toho, aby sme stratili hocijaké údaje !

Ak si chcete napríklad updaetnúť Android, tak Vám môže problém robiť to, že nemáte ako. My si ukážeme, že je to veľmi jednoduché a nestratíte pritom nič.

Problém v Kies

Problém s updatom v Kies

 

Problém s updatom v mobile

Problém s updatom v mobile

 

1. Pre istotu si zálohujte všetky dáta, napr. pomocou aplikácie MyBackup , jeden nikdy nevie

2. Stiahneme si klasickú ROM z http://www.hotfile.com/dl/194985487/ede43d0/I9300XXEMB1_I9300OXAEMB1_BTU.zip.html (Android 4.1.2) a Odin z http://www.android.gs/download-odin-3-07/

3. Obidva súbory extrahujeme

4. Teraz spustíme program Odin, v ktorom klikneme na PDA a vybereme .md5 ktorý sme extrahovali

5. Vypneme mobil. Zapneme ho ale v download móde a to tak, že stlačíte tlačidlo na zapínanie, tlačidlo “home” (jediné na prednej strane) a tlačidlo hlasitosti dole. Zobrazí sa nám varovanie. Dáme tlačítko zvuku hore. Teraz mobil pripojíme k počítaču.

6. V Odine by nám malo zariadenie nabehnúť. Teraz by sme mali dať štart a počkat, kým sa nám pole, čo sa načíta, nenačíta celé. TERAZ MOBIL NEVYŤAHUJTE Z USB ANI NEVYPÍNAJTE !

Malo by to teraz vyzerať takto:

Odin - screen 1

Odin – screen 1

 

7. Počkáme, kým nám Odin nenapíše, že PASS a kým sa nám mobil nereštartuje. Potom môžeme mobil odpojiť.

Odin - screen 2

Odin – screen 2

 

8. Hotovo :)

 

Poznámka: Je možné, že Vám ajtak nepojde Android updatnuť cez Kies, čiže ho budete musieť updatnuť cez nastavenia -> Informácie o zariadení -> Aktualizácia softvéru -> Aktualizovať

Poznámka 2: Ak Vám telefón zobrazuje logo Samsung a dookola sa reštartuje, tak ho vypnite dlhým podržaním tlačidla na vypnutie. Potom ho zapnite tak, že vojdete do recovery módu – pri zapínaní telefónu podržte tlačitko hlasitosti hore, predné “home” tlačidlo a tlačidlo na zapnutie. V tomto recovery móde vyberte možnosť factory reset a následne dajte yes. Ak sa Vám toto dokončí, tak dajte v recovery menu “reboot now”. POZOR ! Týmto ale stratíte všetky údaje, ktoré boli na telefóne !!

Dúfam, že som Vám pomohol. V prípade nejakých otázok, píšte komentáre

Patrik Belzár

Majiteľ at Androidaci.net
Som chalan z Bratislavy, ktorý sa zaujíma o všetko ohľadom IT sveta. O Android som sa hlbšie začal zaujímať začiatkom roku 2013, keď som dostal nový telefón ( Samsung Galaxy S3 ) ktorý používam dodnes, hoc ma upútal na mojom úplne prvom dotykovom telefóne, ktorým bol model od Sony – Xperia X10 Mini.

Zdroj: